نیکسایت

دفتر عقد و ازدواج

دفتر عقد و ازدواج در فاطمی – محضر ازدواج در فاطمی

در این صفحه می خواهیم  در مورد آداب رستوران رفتن با نامزد توضیحاتی برای شما آماده کرده ایم. که با کمک این توضیحات می توانید همسر آینده خود را هوشمندانه تر انتخاب کنید. شما می توانیدبا دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

دفتر عقد و ازدواج در فاطمی – محضر ازدواج در فاطمی

  

در منزل های کوچک امروزی و رستوران‌های رنگارنگی که به علـت دادن برتریـن سرویس با هم رقابت می نمایند، دیگر کمتر فردی زحمت پخت چند نوع غذا و مهمانداری را به خود می‌دهد. ولی با وجود این، برای مایی که برخـی وقتها مرز صمیمیت و رسمی بودن را نمی‌شناسیم، رعایت کردن همه آداب رستوران رفتن راحـت نمی باشد. چنان چه شما هم از بعضـی از این آداب بی خبر هستید، نگران نباشید.

به زمین افتاده‌ها را آزاد نمایید

چنان چه که به نظـر شما قاشق، چنگال و کارد تمیز نبود، نبایستی با دستمال روی میز آنان را تمیز نمود، چـرا که باید از گارسون درخواست کنید آنان را عوض نماید . چنان چه هم در رستوران قاشق، چنگال یا کارد از دستتان افتاد، نبایستی خم شوید و آن را بردارید چراکه این کار به وسیـله پیشخدمت انجام می‌شود. هنگام کـردن غذا، کوشش نمایید قاشق یا چنگال به دندان‌هایتان نخورد و صدا ندهد و قاشق را به شکلی روی بشقاب نکشید که صدایش اشتهای دیگران را کور نماید .

بیش از حد کلاس به خرج ندهید

برای بریدن و خرد کردن غذا، چنگال را با دست چپ و کارد را با دست راست بگیرید و بعـد با چنگال آنچه را که می‌خواهید ببرید محکم نگه دارید و آن را با کارد ببرید. پـس از آنکه غذایتان را بریدید، چنگال را به دست راست منتقل نمـوده و میل نمایید . کوشش نمایید در رستوران غذایی سفارش دهید که صرف آن با کارد و چنگال یا قاشق و چنگال مقدور باشد و غذاهایی که می بایست با دست خورده شوند را به موقعیت‌های غیر رسمی اختصاص دهید. ولی چنان چه در موقعیتی که کمتر رسمی می باشد قرار دارید، گمان نکنید که تمام غذاها را با قاشق و چنگال می بایست میل کنید.

دید و بازدید راه نندازید

در رستوران زمان برخورد با یک دوست، یک سلام کوتاه با تکان دادن دست کافی می باشد و دلیلیی ندارد که آنان را به میز خود دعوت نمـوده یا با رفتن سر میزشان مزاحم آنان شوید. بعد از صرف غذا هم تا مدت بیشتری میز را تصرف ننمایید و دیگران را منتظر نگذارید چـرا که پـس از مدت کوتاهی رستوران را ترک نمایید .

هر جا دلتان خواست ننشینید

زمان نشستن دور میز به سن و سالتان دقت نمایید . مناسـب تر می باشد مسن‌تر‌ها در کنار هم در بالای میز و جوان‌ترها در کنار هم زیـر میز بنشینند. در وقـت سرو غذا هم به جهتی که در آن قرار دارید دقت نمایید . غذا می بایست در جهت خلاف عقربه‌های ساعت و از سمت چپ اشخـاص سرو شده و ظروف غذا از سمت راست مهمانان جمع‌آوری گردد.

مچاله ننمایید

دستمال سفره، زمان شـروع صرف غذا می بایست روی زانو قرار بگیرد و تا پایـان صرف غذا همانجا باقی بماند. از دستمال می بایست تنها برای پاک کردن خلاصه دهان بهره گیری کرد نه صورت یا پیشانی. چنان چه هم تمایل داشتید صندلی خود را برای مدت کوتاهی ترک نمایید ، می‌توانید آن را روی صندلی خود قرار دهید تا دیگران و پیشخدمت متوجه برگشـت شما شوند و زمان همـه شدن غذا هم منـظم روی میز و سمت راست بشقاب خود قرار دهید.

جیب میزبان را خالی ننمایید

در موقع سفارش غذا، خانـم نظـرش را به مـرد می‌گوید و مـرد دستور غذا را می‌دهد. ولی چنان چه در جمع شلوغی می باشید ، هرکدام از مهمان‌ها خواهند توانست نظـر خودشان را به گارسون بگویند. از طرف دیگر چنان چه در رستوران مهمـان بودید، کوشش ننمایید ارزان‌ترین یا گران‌ترین غذا را سفارش دهید، چـرا که حالت تعادل را حفظ نمایید ، الا اینکه خود میزبان غذاهای دیگری سفارش دهد. به یک نکته دیگر هم حواستان باشد؛ زمانـی که در رستوران مهمـان می باشید ، هیچگاه باقیمانده غذایتان را به منـزل نبرید.